Ronaldo nuk e përjashton rikthimin tek United

03/08/2014 00:00

Cristiano Ronaldo pranon se një ditë mund të rikthehet sërish te Manchester United.

Portugezi u bë një hero në “Old Trafford” gjatë periudhës së drejtimit të Sir Alex Ferguson, ku kaloi 6 sezone të suksesshme.

Anësori portugez kaloi më pas te Reali i Madridit për 90 milionë paund, në 2009-n, por nuk mund t’i harrojë kurrsesi momentet e bukura të kaluara në Manchester.

Edhe pse thotë se është i lumtur në “Bernabeu”, Ronaldo i lë një derë të hapur mundësisë së rikthimit te “djajtë” në të ardhmen.

I pyetur në lidhje me këtë, Ronaldo u shpreh për televizionin e Manchester United se “E dua Manchesterin dhe kurrë nuk mund të thuash kurrë në futboll. Sigurisht që jam i lumtur te Real Madrid, është shtëpia ime, është klubi im, por United më ka trajtuar në mënyrë të pabesueshme në të kaluarën, kështu që nuk i dihet”.

“Jam ende në kontakte me disa njerëz në Angli, sepse unë krijoj gjithnjë raporte të mira me njerëzit. Manchesteri ishte si familja ime e dytë”.

Me Fergusonin, Ronaldo fitoi 3 tituj të Premier League dhe 1 Champions League, përpara se të largohej për te “Los Blancos”.

Top Channel