Milani fiton dhe argëton në start

31/07/2014 00:00

Inzaghi e ka nisur në mënyrën më të mirë aventurën e tij me ekipin e Milanit, duke arritur të fitojë 3-1 ndaj Lacios.

Me një sulm të improvizuar, me Stephan El Shaarawy, Hondan dhe Menez, Milani arrin të shënojë që në 7 minutat e para me anë të japonezit, i cili mposhti Etrit Berishën, portierin e kombëtares sonë.

Pas këtij goli Milani tregoi qëndrueshmëri, duke i lënë pak hapësira kundërshtarit në mbrojtje dhe shpesh dilte në kundërsulm me El Shaarawy-n, i cili ishte në një ditë të mirë.

Goli i dytë erdhi në minutën e 56, ku ehe në këtë rast një meritë të veçantë pati japonezi Honda, i cili futi një krosim mjaft të bukur në zonë, duke i dhënë mundësi Muntarit të dyfishojë shifrat. Vetëm 8 minuta më pas, të besuarit e Inzaghit arritën të fitojnë një 11-metërsh, të cilin e ktheu në gol francezi Menez. Lojtarët e Milanit e dërguan sërish topin në rrjetë, por këtë herë në portën e tyre, ishte Alex që shënoi autogol.

Pavarësisht përpjekjeve të lacialëve në minutat e mbetura rezultati mbeti i pandryshuar, duke i dhënë ekipit të Inzaghit 3 pikët e parë në kampionat.

Top Channel

Top News – Mbyllen aplikimet për hetues/ 536 persona aplikuan për të qenë pjesë e BKH
Ironi e fatit, por që epilogun e pati me fund të lumtur. Marianna Scarano, infermiere në repartin e reanimacionit në Poliklinikën e Barit, zbuloi një ditë aty të shtruar bashkëshortin e saj. Marianna është prej nje viti në vijën e parë të frontit kundër sëmundjes me kolegët e saj. Makthi personal sakaq filloi kur i shoqi, Vincenzo u dërgua me urgjencë në spital pasi u ndje papritur keq, ndërsa niveli i oksigjenit në gjak i kishte zbritur në 93. Tamponi i doli pozitiv, dhe e cojne me urgjencë në terapi intensive. E shoqja nuk kishte menduar kurrë se do ta gjente aty. “ Mendova se do ta intubonin, thashë se nuk do t`ia kishte dalë dot. Ishte një tmerr, megjithatë nuk hoqa dorë për asnjë cast. Nuk flija dot natën. Ishte gati e paimagjinueshme, që pas stresit të përjetuar më pacientët në të gjithë këta muaj të kaluar në repartin e terapisë intensive, të përfundoja duke bërë infermieren e një njeriu aq të dashur për mua”, ka rrëfyer ajo. Për fat të mirë, më e keqja kaloi dhe Marianna tani thotë se mund të marrë frymë lirisht, pasi i shoqi ka dalë tashmë nga zona e rrezikut, ndërsa të dy shpresojnë ta hedhin sa më shpejt pas krahëve këtë eksperiencë të frikshme.
Top Channel/ “Pse ke ardhur në shtabin tim, makina është e pastër”/ Bardhi përplaset me policinë
Top Channel/ Lezhë, gati për zgjedhjet/ Dërgohen materiale zgjedhore
Top Channel/ Përgatitjet për zgjedhjet/ Shkodër, mbërrijnë materialet zgjedhore
Top Channel/ Vrasja e Pjerin Xhuvanit. Momenti kur “kërcet” arma