Januzaj në listën paraprake të Beligjikës

13/05/2014 00:00

Trajneri i Belgjikës, Marc Wilmots, ka publikuar listën paraprake të 30 lojtarëve të grumbulluar për Botërorin e Brazilit dhe në këtë listë figuron edhe Adnan Januzaj, futbollisti kosovar i cili vetëm para pak javësh vendosi të luante për Belgjikën (vendlindjen e tij) duke refuzuar Shqipërinë dhe Kosovën.

Januzaj ka zhvilluar një sezon shumë të mirë me Manchester United duke qenë një nga futbollistët më të spikatur të skuadrës së bashku me portierin spanjoll David De Gea.

Ja lista e 30 të grumbulluarve të Belgjikës:

Portierë: Thibaut Courtois (Atlético Madrid), Simon Mignolet (Liverpool), Silvio Proto (Anderlecht) dhe Koen Casteels (Hoffenheim).

Mbrojtës: Vincent Kompany (Manchester City), Thomas Vermaelen (Arsenal), Jan Vertonghen (Tottenham), Toby Alderweireld (Atlético Madrid), Daniel van Buyten (Bayern Munchen), Nicolas Lombaerts (Zenit), Anthony Vanden Borre (Anderlecht) dhe Laurent Ciman (Standard Liege).

Mesfushorë: Marouane Fellaini (Manchester United), Axel Witsel (Zenit), Steven Defour (Oporto), Moussa Dembelé (Tottenham), Kevin de Bruyne (Wolfsburg) dhe Nacer Chadli (Tottenham).

Sulmues: Romelu Lukaku (Everton), Eden Hazard (Chelsea), Dries Mertens (Napoli), Adnan Januzaj (Manchester United), Kevin Mirallas (Everton) dhe Divock Origi (Lille).

Top Channel