Gabimi i kushton Interit

31/03/2014 00:00

Gabimi i Guarin i ka kushtuar 2 pikë skuadrës së Interit. Livorno barazoi 2-2 me ekipin e  Mazzarri-t.

X-NONE

Një pikë që mban gjallë shpresat e kësaj skuadre për të shpëtuar nga rënia një kategori më poshtë.

Golat e Hernanes dhe Palacio-s, në pjesën e parë, dhanë idenë se Interi e kishte siguar fitoren, por gabimet në mesfushë dhe shpërdorimet e shumta para portës së Livornos i kushtuan skuadrës nga Milano.

Paulinho ngushtoi diferencën e gola në minutën e 54-t, ndërsa 5 minuta nga fundi Emegara vulosi rezultatin e ndeshjes.
Në sfidën tjetër të kampionatit Italian, Udinese mposhti 1-0 Katanian  me gol të Antonio Di Natale.

Kjo fitore e ngjit skuadrën e Udinese-s në kuotën e 38 pikëve, ndërkohë që Katania mbetet në fund të renditjes dhe ndeshja e javës tjetër kundër Torinos do të jetë vendimtare për të ardhmen e kësaj skuadre në Serie A.