" /> ">

Spanjë, Reali vazhdon të jetë favorit

24/03/2014 19:45

Reali i Madridit vazhdon të jetë favorit për titullin kampion në Primera Division, pavarësisht humbjes me Barcelonën, në klasiken e së dielës të luajtur në “Santiago Bernabeu”.

Sipas disa prej shtëpive kryesore të basteve, Reali kuotohet me 1,80-1,85 për fitimin e titullit, Barcelona me 2,75 dhe Atletico me 6,5, pavarësisht se për momentin është kryesues i kampionatit.

Megjithatë, për Atleticon ky është një koefiçent i shkëlqyer, duke qenë se në fillim të sezonit, titulli për ta kuotohej me 72/1.

Me Atleticon dhe Realin në kuotën e 70 pikëve, të ndjekur nga Barcelona me 69, këto janë nëntë ndeshjet e mbetura deri në fund për secilin ekip.

Java 30

Barcelona-Celta Vigo
Sevilla-Real Madrid
Atletico Madrid-Granada

Java 31
Espanyol-Barcelona
Athletic Bilbao-Atletico Madrid
Real Madrid-Rayo Vallecano

Java 32
Atletico Madrid-Villareal
Real Sociedad-Real Madrid
Barcelona-Real Betis

Java 33
Granada-Barcelona
Real Madrid-Almeria
Getafe-Atletico Madrid

Java 34

Atletico Madrid-Elche
Valladolid-Real Madrid
Barcelona-Athletic Bilbao

Java 35
Real Madrid-Osasuna
Villareal-Barcelona
Valencia-Atletico Madrid

Java 36
Levante-Atletico Madrid
Barcelona-Getafe
Real Madrid-Valencia

Java 37

Atletico Madrid-Malaga
Barcelona-Elche
Celta Vigo-Real Madrid

Java 38

Real Madrid-Espanyol
Barcelona-Atletico Madrid

Top Channel