Bundesliga, kundër teknologjisë së vijës fatale

24/03/2014 20:10

Bundesliga gjermane nuk do t’i bashkohet Premier League në përdorimin e teknologjisë për të përcaktuar nëse topi kalon ose jo vijën fatale.

Klubet profesioniste gjermane ose më saktë 36 klubet e Bundesligës dhe Bundesligës 2 votuan kundër përfshirjes së teknologjisë në kampionat, informoi të hënën Federata Gjermane e Futbollit (DFB).

Propozimi për këtë ndryshim ishte bërë nga Bajerni i Mynihut, por nuk gjeti mbështetjen e nevojshme për t’u aplikuar.

Vendimtar në përcaktimin e votës klubet e Bundesligës 2, me vetëm tre prej 18 ekipeve që mbështetën këtë ndryshim.

Top Channel