PSG, 1 milion euro shpërblim për Champions-in

20/03/2014 00:00

Pronarët nga Katari të skuadrës Paris Saint Germain do të japin shpërblim 1 milion euro për çdo lojtar të ekipit nëse fitojnë Ligën e Kampioneve. Ky është shpërblimi më i madh në historinë e futbollit.

Sipas ‘L’Equipe’, ishte Zlatan Ibrahimovic ai që negocioi për shpërblimin me presidentin e klubit, Nasser al-Khelaifi.

Shpërblimi i lojtarëve të PSG-së do të jetë kështu sa dyfishi i atyre të Realit dhe 400 mijë euro më shumë se shpërblimi që morën spanjollët pas fitores së Botërorit Afrika e Jugut 2010.

Vitin e kaluar, futbollistët e Bayern Munchen morën 800 mijë euro për titujt e fituar në bllok: Champions, kampionat dhe Kupë.

Top Channel