Antonio Valencia dhe syri i luftëtarit

20/03/2014 00:00

Një përplasje e fortë në ndeshjen Manchester United-Olympiakos mes Campbell dhe Valencia bëri që lojtari nga Ekuadori i klubit anglez të pësonte një hematomë të fortë në syrin e majtë, i cili u fry aq shumë se ishte e pamundur të qëndronte hapur.

Valencia mori mjekimin e parë në anë të fushës, por nuk pranoi të zëvendësohej.

Sakrifica e tij u shpërblye pasi Manchester United fitoi 3-0 duke kaluar në çerekfinalet e Ligës së Kampioneve.

FOTO GALERI
1/4

Top Channel