Bayern, Robben rinovon kontratën

19/03/2014 00:00

Arjen Robben ka rinovuar kontratën me Bayern Munchen deri në vitin 2017.

Lajmi është publikuar në faqen zyrtare të klubit bavarez dhe në profilin zyrtar të Twitter-it.

Hollandezi është një nga protagonistët e Tripletës së vitit të kaluar dhe pjesë e formacionit titullar të skuadrës që tashmë drejtohet nga Pep Guardiola.

“Jam i lumtur që do të vazhdoj të fitoj trofe me Bayern Munchen. Po zhvilloj sezonin tim të pestë këtu dhe kam edhe tre të tjerë para meje”, tha Robben.

Top Channel