F1, Massa: Mercedesi, makina më e mirë

17/03/2014 00:00

Felipe Massa ka deklaruar se makinat Mercedes janë më lart se rivalët në këtë fillim kampionati të Formulës 1 dhe shtoi se pas tyre “lufta është e barabartë”.

“Gjithçka është e mundur në këto momente. Mercedesi është makina më e shpejtë, por ne të Williams mund të luftojmë me këdo përveç tyre”, tha piloti brazilian, i cili braktisi garën e Australisë që në kthesën e parë, kur u përplas nga Kamui Kobayashi.

Por, shoku i tij i skuadrës, Valtteri Bottas, u paraqit shumë mirë duke marrë vendin e pestë dhe duke treguar një ritëm të lartë gare.

Kur u pyet nga ‘Autosport’ nëse Williams është rivali kryesor i Mercedesit përsa i përket ritmit të garës, Massa tha: “Ndoshta, por duhet parë edhe McLaren që mori rezultat shumë të mirë me të dy pilotët e saj.”

Top Channel