Bayern vazhdon dominimin

08/03/2014 00:00

Vazhdon dominimi absolut i Bayern Munich në Bundesligë. Bavarezët në javën e 24-t të kampionatit gjerman shkatërruan 6-1 Wolfsburg-un, duke e çuar në +23 pikë avantazhin ndaj Borussia Dortmund, e cila luante ndaj Freiburg.

Ka rezitusutar pak skuadra e Wolfsburg, pasi vrrulli i djemve të Guardiola-s ishte i papërballueshëm.

Golit të parë të vendasve iu përgjigj Shaqiri që barazoi shifrat në 1-1, ndërsa në pjesën e dytë erdhën dy gola të Muller, dy të Mandzukic dhe një i Ribery, që vulosi gjithçka për shifrat 6-1.

Top Channel