Në burg gruaja që vrau përdhunuesin

01/02/2014 00:00

Gjykata e Lushnjës ka vendosur masen arrest me burg për Daniela Mecanin,
autoren e vrasjes së shtetasit Ilir Llozi. Vendimi është dhënë me dyer
të mbyllura.

Sipas prokurorit te çeshtjes, Dritan Hazbiu, autorja ka pranuar krimin e bere. Masa e sigurise eshte dhene rreth ores 11:00 te dites se shtune. Ndersa ka zbritur nga makina e policise autorja e vrasjes nuk ka pranuar te flase. Madje edhe ne kafazin e hekurt ajo eshte lejuar te takohet me familjaret e saj, por nuk ka thene asnje fjale.

Gjate mases se sigurise 38-vjeçarja i eshte pergjigjur pyetjeve te bera nga gjyqtarja vetem persa i perket gjeneraliteteve. Daniela Meçani vrau me thike tre dite me pare Ilir Llozin 43 vjec. Ngjarja ndodhi ne Grabjan dhe kishte si pikenisje ngacmimet seksuale te vazhdueshme te viktimes mbi autoren e krimit.

Top Channel