Aksidente, 2014 nis me viktima

01/01/2014 00:00

Gjate oreve te para te 2014-es, u shenuan edhe aksidentet e para
automobilistike, ku nje person humbi jeten dhe dy te tjere u plagosen.

Nje automjet tip benz Mercedes u perplas me nje shtylle prane ish-restorant Durresit. Drejtuesi i mjetit humbi kontrollin e timonit dhe doli ne kahun tjeter duke ndaluar si pasoje e perplasjes se shtylles elektrike. Ai dhe pasagjeri i tij u derguan ne spital per te marre sherbim mjekesor. Te dy ndodhen jashte rrezikut per jeten.

Por ka qene fatale nata e pare e vitit te ri, per nje 60-vjeçar qe drejtonte automjetin ne rrugen Tirane–Durres. Automjeti u perplas me borduren qe ndan korsite me nje shpejtesi te madhe duke gjetur vdekjen.

Aksidentet ndodhen pavaresisht masave te forta te policise rrugore. Vetem ne prag te vitit te ri arrestoi gjashte persona qe drejtonin automjetin ne gjendje te dehur, ndersa bllokoi rreth 40 patenta per shkelje te renda te qarkullimit rrugor.

Top Channel