Brazili, 6 gola ndaj Australisë

08/09/2013 00:00

Brazili fitoi me goleadë ndaj Australisë në miqësoren e së shtunës duke mos i dhënë asnjë mundësi miqve të reagonin.

Skuadra e udhëhequr nga Neymar shënoi plot 6 gola me autorë Jo (2), Neymar, Ramires, Pato dhe Luiz Gustavo.

Brazili e mori shumë seriozisht ndeshjen, ushtroi shumë presion kur nuk kishte topin dhe e qarkullonte ngadalë atë kur e kishte në zotërim.

Edhe pse një qarkullim paksa i mërzitshëm, brazilianët godisnin duke shfrytëzuar shpejtësinë e lojtarëve si Neymar apo Bernard.

Top Channel