Champions, zbehen shpresat e Skënderbeut

30/07/2013 00:00

Skënderbeu është mundur 3-0 nga Shakhter Karagandy në ndeshjen e parë të turit të tretë eliminator të Ligës së Kampioneve.

Takimi i zhvilluar në Astana të Kazakistanit është dominuar nga vendasit, të cilët shënuan me Dzidic (8’), Murtazayev (79’) dhe Khizhnichenko (90’).

Ndeshja e kthimit do të luhet më 6 gusht dhe tashmë kampionëve të Shqipërisë do i duhet një mrekulli për tu kualifikuar në raundin e katërt eliminator, i fundit para fazës së grupeve të Ligës së Kampioneve.

Gjithsesi, edhe në rast eleminimi nga paraeleminatoret e Champions-it, Skënderbeu do të luajë në fazën play-off të Europa League.

Top Channel