F1, Red Bull dominon provat e lira

26/07/2013 00:00

Red Bull ka dominuar sesionin e parë të provave të lira të Cmimit të Madh të Hungarisë. Sebastian Vettel dhe Mark Webber janë renditur në vendin e parë dhe të dytë duke lënë pas të gjithë kundërshtarët.

Kohën e tretë më të shpejtë e regjistroi Kimi Raikkonen (Lotus), ndërsa Fernando Alonso (Ferrari) e mbylli në vend të katërt.

Në vend të tetë dhe të trembëdhjetë dy makinat Mercedes, Rosberg dhe Hamilton respektivisht.

Ja rezultatet e sesionit të parë të provave të lira në Hungaroring:

1. Sebastian Vettel (Red Bull) 1:22.723
2. Mark Webber (Red Bull) 1:22.982
3. Kimi Raikkonen (Lotus) 1:23.010
4. Fernando Alonso (Ferrari) 1:23.099
5. Romain Grosjean (Lotus) 1:23.111
6. Jenson Button (McLaren) 1:23.370
7. Adrian Sutil (Force India) 1:23.390
8. Nico Rosberg (Mercedes) 1:23.531
9. Sergio Pérez (McLaren) 1:23.591
10. Pastor Maldonado (Williams) 1:23.911
11. Esteban Gutiérrez (Sauber) 1:24.119
12. Valtteri Bottas (Williams) 1:24.150
13. Lewis Hamilton (Mercedes) 1:24.157
14. Jean-Eric Vergne (Toro Rosso) 1:24.204
15. Felipe Massa (Ferrari) 01:24.299
16. Nico Hulkenberg (Sauber) 1:24.314
17. Daniel Ricciardo (Toro Rosso) 1:24.383
18. Paul di Resta (Force India) 1:24.608
19. Charles Pic (Caterham) 1:25.827
20. G.Van der Garde (Caterham) 1:26.808
21. Jules Bianchi (Marussia) 1:27.617
22. Rodolfo González (Marussia) 1:28.927

Top Channel