Real Madrid e nis me goleadë

22/07/2013 00:00

Real Madridi i Carlo Ancelottit ka nisur me këmbë të mbarë përgatitjet për sezonin e ri. Në miqësoren e parë pas një jave stërvitjeje, madrilenët kanë mposhtur 6-0 ekipin anglez të Bournemouth.

Dy gola të Cristiano Ronaldos dhe një i Khedira, Higuain, Di Maria dhe Casemiro shkatërruan skuadrën angleze të kategorisë së dytë.

Tre blerjet e reja të Realit debutuan në këtë takim. Carvajal dhe Isco e nisën ndeshjen si titullar, ndërsa Illarramendi hyri në fushë në pjesën e dytë.

Top Channel