F1, Alonso: Ferrari meriton notën 8

12/07/2013 15:15

Fernando Alonso ka theksuar për televizionin gjerman RTL se Ferrari meriton notën 8 deri në këtë pikë të sezonit.

“Skuadrën e shoh mirë dhe mendoj se meriton notën 8 për rendimentin e shfaqur deri tani. Është e qartë që nuk jemi më të shpejtët, por kemi një makinë të kompletuar dhe unë jam i kënaqur”, deklaroi piloti spanjoll.

Kur u pyet për notën që meritonte vetë ai, Alonso u përgjigj: “Nuk mund t’i vë një notë vetes. Le të themi që jam më i kompletuar si pilot në krahasim me fillimet e mia, por gjithnjë ka vend për përmirësime.”

Fernando Alonso renditet i dyti në klasifikimin e përgjithshëm për pilotë me 123 pikë, 34 më pak se Sebastian Vettel me Red Bull.

Top Channel