Inter, dëmtohet edhe Guarin

18/04/2013 16:00

Vazhdon seria e pabesueshme e dëmtimeve tek Interi. Pas Gargano e Nagatomo ditën e dielë dhe Cambiassos gjatë nxemjes para ndeshjes së ditës së mërkurë ndaj Romës, tashmë është radha e Fredy Guarin.

Mesfushori kolumbian ka pësuar një tërheqje të shkallës së parë në stërvitje dhe mendohet se do të qëndrojë jashtë fushave për 15-20 ditë.

Ndërsa nuk dihet se sa do të qëndrojë jashtë Cambiasso, presidenti Moratti duket se ka vendosur që Interi i vitit të ardhshëm do të ndryshojë krejtësisht.

Do të largohet trajneri Stramaccioni dhe të gjithë drejtuesit, duke nisur nga Branca, përgjegjës për një merkato katastrofike.

Tekniku i ardhshëm do të jetë njëri mes Spalleti, Blanc dhe Mihajlovic. Ndërsa Leonardo do të zërë vendin e Branca. Gjithashtu, duke parë dëmtimet e shumta, do të merren vendime edhe për stafin mjekësor të zikaltërve.

Top Channel