F1, Vettel i kërkon falje stafit të Red Bull

29/03/2013 00:00

Sebastian Vettel i ka kërkuar falje skuderisë së tij Red Bull për parakalimin kundër urdhrave ndaj Mark Webber, shokut të tij të skuadrës, në Cmimin e Madh të Malajzisë.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë shefi i Red Bullit, Christian Horner.

Piloti gjerman, tre herë kampion bote në tre vitet e fundit, vizitoi fabrikën e skuderisë Red Bull në fillim të javës dhe premtoi që sjellja e tij në Sepang nuk do të përsëritet më.

“Tha që kishte gabuar dhe i kërkoi falje të gjithë stafit”, deklaroi Horner për ‘Sky Sport News’.

Top Channel