Messi, gol në 18 ndeshje radhazi

18/03/2013 00:00

Barcelona ka arritur të ruajë diferencën e madhe që ka me Realin e Madridit në krye të kampionatit spanjoll falë fitores së thjeshtë ndaj Rayo Vallecano me rezultatin 3-1.

Golat për katalanasit u shënuan nga Villa dhe Messi (dy gola për argjentinasin). Goli i vetëm i takimit për skuadrën modeste madrilene u shënua nga Raul Tamudo.

Në këtë mënyrë Messi ka zgjatur serinë e ndeshjeve radhazi duke shënuar të paktën një gol. Me dy golat e së dielës, ylli i Barcelonës ka shënuar në 18 ndeshjet e fundit të kampionatit spanjoll. Gjatë këtij kampionati, Messi nuk ka shënuar vetëm në 4 ndeshje.

42 golat e tij janë ndarë kështu: një poker golash, një tregolësh, 13 dygolësha dhe në 9 ndeshje ka shënuar vetëm një gol.

Leo Messi ka shënuar gjithsej 308 gola me fanellën blaugrana.

Top Channel