Kaskat e pilotëve të Formula 1

12/03/2013 12:40

Sezoni i ri i Formulës 1 do të nisë më 17 mars me Cmimin e Madh të Australisë dhe kur duhen edhe 5 ditë nga starti i garës së parë, po ju prezantojmë kaskat që do të mbajnë këtë vit secili nga 22 pilotët e 11 skuderive pjesëmarrëse në botëror.

E nisim me kampionin e botës në fuqi, gjermanin Sebastian Vettel (Red Bull)

Mark Webber (Red Bull)

Fernando Alonso (Ferrari)

Felipe Massa (Ferrari)

Jenson Button (McLaren)

Sergio Perez (McLaren)

Kimi Raikkonen (Lotus)

Romain Grosjean (Lotus)

Nico Rosberg (Mercedes)

Lewis Hamilton (Mercedes)

Nico Hulkenberg (Sauber)

Esteban Gutierrez (Sauber)

Paul Di Resta (Force India)

Adrian Sutil (Force India)

Pastor Maldonado (Williams)

Valterii Bottas (Williams)

Jean Eric Vergne (Toro Rosso)

Daniel Ricciardo (Toro Rosso)

Charles Pic (Caterham)

Giedo van der Garde (Caterham)

Max Chilton (Marussia)

Jules Bianchi (Marussia)

Top Channel