F1, Webber mbyll i pari ditën e testimeve

28/02/2013 20:10

Mark Webber arriti të regjistrojë kohën më të mirë në ditën e parë të testimeve në pistën e Montmelo, në Barcelonë të Spanjës. Australiani i Red Bull e zhvilloi xhiron e tij më të shpejtë në dy minutat e fundit të sesionit të provave.

Dita e enjte ishte e karakterizuar nga shiu dhe i ftohti, gjë që pengoi pilotët të punonin siç duhet me njëvendëshet e tyre.

Felipe Massa i Ferrarit zhvilloi gjatë pasdites një simulim gare, i pari për Ferrarin F138. Nga rezultatet u pa se Kokëkuqja paraqitet mirë në kohë me shi.

Këto janë kohët më të mira të ditës së parë të testimeve në Montmelo:

1. Mark Webber (Red Bull) 1:22:693
2. Lewis Hamilton (Mercedes) 1:24:348
3. Jean-Eric Vergne (Toro Rosso) 1:25:017
4. Valtteri Bottas (Williams) 1:26:458
5. Sergio Perez (McLaren) 1:26:538
6. Esteban Gutierrez (Sauber) 1:26:574
7. Paul di Resta (Force India) 1:27:107
8. Felipe Massa (Ferrari) 1:27:541
9. Max Chilton (Marussia) 1:28:166
10. Charles Pic (Caterham) 1:28:644
11. Romain Grosjean (Lotus) 1:34:928

Top Channel