Henry, gol direkt nga goditja e këndit

17/09/2012 14:00

Thierry Henry ka treguar edhe një herë tjetër klasin e tij të lartë.

Sulmuesi 35-vjeçar ka shënuar një gol direkt nga goditja e këndit në ndeshjen e radhës që skuadra e tij New York Red Bulls ka luajtur në kampionatin amerikan të futbollit.

Francezi, i cili ka luajtur me Arsenalin dhe Barcelonën gjatë karrierës së tij, ndihmoi ekipin e tij në fitoren 3-1 ndaj Columbus Crew.

Top Channel