Bayern Munchen fiton Superkupën e Gjermanisë

13/08/2012 00:00

Bayern Munchen ka fituar Superkupën e Gjermanisë pasi mundi Borussia Dortmund me rezultatin 2-1, në ndeshjen e zhvilluar në Allianz Arena.

Goli i parë për bavarezët u shënua nga debutuesi Mario Mandzukic, ndërsa Thomas Muller dyfishoi rezultatin.

Për kampionët në fuqi të Gjermanisë goli i vetëm u shënua nga Robert Lewandowski.

Më në fund Bayern Munchen i jep fundën vazhdës negative të rezultateve ndaj Dortmund, ndaj të cilit kishte 5 humbje radhazi. Kjo ishte Superkupa e pestë në histori për bavarezët.

Bundesliga do të nisë më 24 gusht dhe sërish pritet që Bayern dhe Borussia të luftojnë për titullin kampion.

Top Channel