Shkëmbim Quagliarella-Pazzini?

24/07/2012 12:35

Juventusi vijon të mbetet në kërkim të një qendërsulmuesi dhe paralelisht me përpjekjet për të siguruar Jovetic nga Fiorentina apo Van Persi nga Arsenali, bardhezinjtë po shqyrtojnë një tjetër pistë.

Mediat sportive italiane shkruajnë se kampionët e Italisë janë vënë në bisedime me Interin për një shkëmbim kokë më kokë Quagliarella-Pazzini. Shkëmbimi do të mund të kryhej pa asnjë kosto apo përfitim shtesë financiar për klubet.

Sipas të njëjtave burime, ideja e këtij shkëmbimi është hedhur nga Juventusi, por që i pëlqen edhe Interit, megjithëse nuk shihet si prioritare, të paktën tani për tani, ndërsa “Zonja e Vjetër” do të siguronte një emër tjetër në repartin ofensiv, i cili megjithëse s’garanton cilësinë e Van Persi apo Jovetic, mbetet për t’u provuar për skemat e Conte-s.

Ndërkohë në Britani gjithnjë e më shumë janë të sigurtë se Van Persi sezonin e ardhshëm do të luajë për Juventusin. Sipas kompanive të kuotimit të basteve, bardhezinjtë janë në avantazh përballë konkurencës së Manchester United. Transferimi i holandezit në Serina A kuotohet 1.7. ndërsa ai tek “Djajtë e Kuq”, 2.1.

Top Channel