Vrasja në Korçë, burg pa afat për autorët

23/06/2012 00:00

Gjykata ka lënë në arrest me burg dy të akuzuarit për vrasjen e
44-vjeçarit Mondi Telha. Gjykata e Korçës ka dhënë masën e sigurisë për
27-vjeçarin Nektario Çuka, i cili ka pranuar se ka kryer vrasjen pas
mesnates se te martes, nderkohe qe per babain e tij mbrojtja ka
pretenduar se ai nuk ka qene bashkepuntor ne krim, pavaresisht se
Francesko Cuka eshte shprehur se kur ka shkuar ne shtepine e viktimes
krimi kishte ndodhur.

Prokuroria ne skemen e saj ka theksuar se edhe ai ka qene prezent ne momentin e vrasjes mbeshtetur ne deshmi dhe fakte.Kjo ka bere qe gjykata te lere babe e bir ne burg pa afat.

Mondi Telha u vra pas nje sherri banal nga kusheriri i bashkeshortes dhe daja i saj ne sy te vajzes 14-vjeçares.

Top Channel