Aksident pranë Shkopetit, gjendet trupi i 23-vjeçarit

26/03/2012 00:00

Një aksidentet i rëndë automobilistik ka ndodhur në rrugë nacionale Milot – Burrel në afërsi të Shkopetit.

Per shkak te shpejtesise nje automjet ka dale nga rruga duke u rrezuar ne nje zone te pjerret 70 metra poshte rruges. Mjeti ka rrezikuar te bjere ne liqenin e hidrocentralit te Shkopetit.

Ne kete udhetonin kater persona, nje prej te cileve eshte gjetur nje dite me pas, i mbytur ne ujrat e liqenit te Shkopetit. Viktima eshte Dorian Shkara 23 vjec nga Peshkopia, qytet nga i cili ishin edhe tre te plagosurit e tjere.

Policia ka mberritur ne vendin e ngjarjes dhe ka nisur kerkimet per personin e zhdukur. Automjeti ka shpetuar per pak metra ua u zhytur ne ujin e liqenit. Te plagosurit jane derguar ne spital ne gjendje te rende por jashte rrezikut per jeten.

Top Channel