Seria A, humb Lacio, barazon Inter

18/03/2012 17:30

Në javën e 28-të Serisë A, Katania mundi Lacion me një gol të Legrotalies 10 minuta para fundit, duke bërë që ekipi t’i afrohet akoma më tej zonës Europë.  

Interi vazhdon serinë e rezulateve negative pasi barazoi pa gola ndaj Atalantës në “San Siro”, me argjentinasin Milito që humbi një penallti në pjesën e parë.


“Derbi i vogël” midis shqiptarëve Bogdanit të Sienës dhe Ujkanit të Novarës mbyllet me fitoren e këtij të fundit. Novarra fiton 0-2 dhe ende shpreson mbijetesën, pasi i largohet vendit të fundit në klasifikim, duke ia lënë atë Cesenës që nga ana e saj humbi 3-0 me Kaljarin.

Barazime pati edhe në takimet Bolonja-Kievo 2-2 dhe Leçe- Palermo 1-1.  

Top Channel