Milan-Ibra, punohet për rinovim

02/03/2012 10:00

Milan po mendon për rinovimin e kontratës së Zlatan Ibrahimovic që skadon në 30 qershor 2014.

Klubi kuqezi kërkon të shtojë edhe dy vite të tjera në kontratë duke e çuar deri në vitin 2016 marrëdhënien me sulmuesin suedez.

Sipas sportmediaset.it, të enjten drejtuesit Galliani dhe Braida janë takuar me prokuratorin e suedezit, Mino Raiola. Vullneti i të dyja palëve është të rinovojnë kontratën edhe pse Ibra kërkon një rritje të menjëhershme të rrogës.

Për momentin Ibrahimovic është futbollisti më i paguar i Serisë A me një rrogë prej 9 milionë eurosh, por sërish kërkon një rritje page për të mbyllur karrierën tek Milani.

Klubi është i gatshëm të plotësojë kërkesat e lojtarit, por duhet pritur fundi i sezonit për hedhjen e firmës. Me fitoren e një trofeu këtë sezon rinovimi do të bëhej menjëherë.

Edhe për rinovimin e Mark van Bommel gjithçka është sqaruar. Mesfushori 35-vjeçar hollandez do të qëndrojë edhe për një sezon tjetër duke shtyrë mbylljen e karrierës me PSV Eindhoven.

Top Channel