Champions, Inter e Bajern harrojnë si fitohet

22/02/2012 23:50

Tashmë nuk është më një cudi që Interi dhe Bajerni i Mynihut po kalojnë një periudhë të keqe.

Zikaltrit janë mundur në ndeshjen e tyre të 1/16-tave në Champions nga Olimpiku i Marsejës në minutat shtesë me rezultatin 1-0.

Pas një ndeshje të dobët nga të dyja skuadrat francezët e shohin mundësinë e fitimit të kësaj ndeshjeje më shumë në pjesën e dytë e si rrjedhojë gjejnë golin pikërisht në minutën e 92-të. Goditjen e parë Hulio Sezar e devijon në korne, por pikërisht nga kjo goditje këndi vjen goli i fitores nga Aje. Për Interin, kjo ishte një tjetër goditje e rëndë, përveç kampionatit tashmë edhe në Champions.

Edhe në ndeshjen tjetër kanë fituar vendasit e Bazelit përballë Bajernit të Mynihut me rezultatin 1-0. Sërish gjermanët kanë zhvilluar një lojë të dobët ashtu si prej kohësh po luajnë në kampionat, ndërkohë që vendasit pasi befasuan të gjithë duke eliminuar Manchester Junajtid duke se do të surprizojnë sërish. Të paktën në ndeshjen e parë ata arritën një fitore të rëndësishme pavarësisht se minimale.

Ndeshjet e kthimit për këto skuadra do të luhen më datën 13 mars.