8 Dhjetori, Rama: Demokracia të fitojë për njerëzit

08/12/2011 20:05

Gjatë ditës Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama reagoi përmes rrjetit social, Twitter për 8 Dhjetorin.

“Në 8 Dhjetor 1990 njerëzit nisën të fitojnë demokracinë. Sot ka ardhur koha që demokracia të fitojë për njerëzit”, deklaroi Rama.

Ndërkohë gjatë mbremjes në Akademinë e Arteve kreu socialist ishte në një bashkëbisedim me intelektualë dhe studentëve për lëvizjen e dhjetorit ’90-të që solli përmbysjen e regjimit komunist.

Top Channel