Bayern humbet supersfidën me Borussia-n

19/11/2011 21:50

Bayern Munchen ka humbur në shtëpinë e tij supersfidën e kësaj jave të Bundesliga-s, atë me Borussia Dortmund.

Loja ka qenë në përgjithësi e ekuilibruar, por kanë qenë mysafirët ata që kanë mundur të prekin rrjetën kundërshtare, me anë të Gotze në minutën e ’65.

Megjithatë, humbja nuk cënon ndjeshëm pozicionin e bavarezëve në klasifikimin e kampionatit gjerman.

Ndërkohë, në takimet e tjera janë arritur këto rezultate: Freiburg-Hertha BSC 2–2; Monchengladbach- Werder Bremen 5–0; Schalke-Nurnberg 4–0; dhe Wolfsburg-Hannover 4–1.

Top Channel