Real Madrid, Cristiano Ronaldo nuk njeh miqësore

21/07/2011 08:35

Real Madrid fitoi edhe ndeshjen e dytë miqësore të fazës përgatitore me rezultatin 3-0 ndaj meksikanëve të Chivas Guadalajara.

Cristiano Ronaldo ishte protagonisti i këtij takimi me 3 gola të shënuar në minutat 72, 75 dhe 81.

Ndeshje e mirë e blerjeve të reja të ekipit madrilen Coentrao dhe Varane; shfaqet sërish në hije braziliani Kaka’, i cili u zëvendësua pas përfundimit të pjesës së parë.

Top Channel