Bussaca, shefi i ri i arbitrave

14/07/2011 10:20

Massimo Bussaca do të jetë shefi i ri i Departamentit të Arbitrazhit të FIFA-s.

Zvicerani do të marrë detyrën më 1 gusht, datë në të cilën do të tërhiqet nga karriera e tij si arbitër.

Bussaca ka qenë arbitër në botërorët e viteve 2006 në Gjermani dhe 2010 në Afrikën e Jugut. Gjithashtu ka arbitruar në europianin e zhvilluar në Austri dhe Zvicër, në vitin 2008.

Top Channel