Wimbledon, zbulohen gjysmëfinalistët

29/06/2011 21:35

Serbi Novak Djokovic kundër francezit Jo-Wilfried Tsonga dhe britaniku Andy Murray kundër spanjollit Rafael Nadal. Këto do të jenë dy gjysmëfinalet për meshkuj të turneut të Wimbledon.

Nadal ka mundur amerikanin Mardy Fish në katër sete 6-3, 6-3, 5-7, 6-4.

Ndërsa Murray ka mundur spanjollin Feliciano Lopez në tre sete 6-3, 6-4, 6-4.

Top Channel