Irak, 8 viktima në Mosul

30/04/2011 21:20

Tetë persona, midis të cilëve 5 ushtarë, kanë mbetur të vrarë dhe 19 të tjerë janë plagosur sot kur një kamikaz ka shpërthyer në një postbllok të ushtrisë irakene, pranë një tregu në qytetin e Mosulit.

“Kamikazi ka shpërthyer në një pikë ku ushtarët kontrollojnë njerëzit që duan të futen në treg”, është shprehur një burim spitalor.

Mosuli konsiderohet si baza e fundit urbane e Al Kaedës.

Top Channel