SHBA, stuhitë, 272 viktima

29/04/2011 01:30

Përkeqësohet bilanci i vikimave si pasojë e stuhive dhe tornadove që kanë goditur pesë shtete në Shtetet e Bashkuara.

Autoritetet amerikane thanë për mediat se numri zyrtar i personave që kanë humbur jetën është 282, prej të cilëve 184 vetëm në Alabama.

Stuhitë me erëra të forta parashikohet të vazhdojnë edhe në ditët në vijim në shtetet jug-lindore.

Top Channel