Barca dhe Man.UTD në gjysmëfinale

12/04/2011 23:15

Janë Barcelona dhe Manchester United dy gjysmëfinalistet e para të Ligës së Kampioneve.

Djajtë e kuq të drejtuar nga Sër Ferguson fituan për herë të dytë derbin anglez në Champions, këtë herë me rezultatin 2-1.  

Edhe pse në moshë të madhe, protagonisti i ndeshjes ishte Rajan Gigs me asistët e tij në dy golat e United, me autor  Chicharito Hernandez dhe Park. Goli i vetëm  për londinezët e Ancelottit u shënua nga Didier Drogba.

Me këtë fitore Manchester United konfirmon supremacinë në Old Traford, ndërkohë që pas kësaj humbjeje rrezikohen pozitat e trajnerit italian, Anceloti në krye të Chelsea.

Kundërshtari i radhës i Djave të Kuq në Champions do të jetë fituesi i duelit Schalke – Inter.

Në Donetsk, i ka takuar Lionel Messit të vendosë rezultatin e ndeshjes mes Shahktarit dhe Barcelonës. Argjentinasi shënoi golin e vetëm të ndeshjes, duke cuar në 6-1 rezultatin përfundimtar në takimet e këtyre dy skuadrave.

Tashmë Pep Guardiola dhe skuadra e tij do të përgatiten për gjysmëfinalen, ku kundërshtari pritet të jetë Reali i Mourinho.

Madrilenët fituan 4-0 ndeshjen e parë cerekfinale me Tottenhamin, një rezultat që vështirë se mund të përmbyset nga anglezët e Rednap.

Top Channel