Meksikë, 10 viktima në një lokal

02/04/2011 03:35

Të paktën 10 persona u vranë në një klub në Kuidad Huarez.

Sipas autoriteteve meksikane, 20 persona të armatosur u futën në lokalin në fjalë dhe hapën zjarr pa paralajmërim. Për pasojë 10 persona vdiqen e disa të tjerë u plagosën.

Kuidad Huarez është një ndër qytetet më të dhunshëm në të gjithë botën. Bilanci zyrtar i viktimave për 2010 në këtë qytet është 3100 të vrarë nga lufta mes grupeve narkotrafikante.

Top Channel