Emigrantët, 400 të zhdukur në Mesdhe

02/04/2011 18:40

Të paktën 400 emigrantë janë zhdukur në Mesdhe. Alarmi është lëshuar nga UNHCR-ja e cila i frikësohet një tragjedie të re në det.

Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësja e këtij institucioni, Laura Boldrini e cila ka theksuar se është një gomone me rreth 70 persona në bord dhe një bark me 330 të tjerë.

Kryesisht emigrantët janë nga Eritrea, Somalia dhe Etiopia.

Top Channel