Berisha shpërblen lojtarët e kombëtares

31/03/2011 18:05

Kryeministri Sali Berisha e ka hapur mbledhjen e qeverisë me një falenderim të vecantë për lojtarët e kombëtares shqiptare të futbollit.

Gjatë fjalës së tij, Berisha ka përshëndetur fitoren 1-0 ndaj Bjellorusisë dhe ka premtuar një shpërblim jo pak të vogël për futbollistët e përfaqësueses.

“Do shpërblejmë me 10 mijë euro lojtarët e kombëtares së futbollit. Ishte një nga ndeshjet më të mira të historisë së futbollit shqiptar. Këtë shpërblim e kanë plotësisht të merituar. Kjo është ngjitja më e madhe e ekipit tonë kombëtar dhe le t’i urojmë atij sukseset më të mëdha”, ka deklaruar Berisha.

Top Channel