Ndeshjet e Champions, publikohen formacionet

22/02/2011 20:00

Kobenhavn-Chelsea dhe Lyon-Real Madrid do të nisin të luajnë për një vend në çerekfinalet e Champions League në orën 20:45, por ndërkohë janë publikuar nga “Reuters” formacionet me të cilat këto skuadra do të zbresin në fushë.

Ndeshja Lyon-Real Madrid

Lyon (4-5-1): Lloris; Reveillere, Cris, Lovren, Cissokho; Toulalan, Gourcuff, Kallstrom, Bastos, Delgado; Gomis. Tr. Puel
Real M. (4-5-1): Casillas; Ramos, Pepe, Carvalho, Arbeloa; Alonso, Di Maria, Khedira, Ozil, C.Ronaldo; Adebayor. Tr. Mourinho

Ndeshja Kopenhavn-Chelsea

Copenhagen (4-4-2): Wiland; Pospech, Jorgensen, Antonsson, Wendt; Kvist, Claudemir, Bolanos, Gronkjaer; Santin, N’Doye. Tr. Solbakken
Chelsea (4-4-2): Cech; Bosingëa, Ivanovic, Terry, A.Cole; Essien, Ramires, Malouda, Lampard; Anelka, Torres. Tr. Ancelotti

Top Channel