Dy anije iraniane kalojnë Suezin

20/02/2011 11:30

Dy anije luftarake iraniane të drejtuara për në Siri që po përgatiteshin të kalonin kanalin e Suezit, e kanë bërë një gjë të tillë.

Lajmin e ka bërë të ditur televizioni shtetëror iranian, Al Alam.

“Dy anije luftarake kanë kaluar kanalin dhe po i drejtohen një porti sirian”, tha televizioni.

Izraeli e ka konsideruar këtë kalim, i pari që nga viti 1979, si “një provokim”.

 

Top Channel