Bahrein, qeveria e hapur për dialog

19/02/2011 21:55

Qeveria e Bahrein ka lajmëruar mbrëmjen e sotme se ka hapur bisedimet për reformat me grupet e opozitës.

“Një proçes dialogu ka filluar mes princit trashëgimtar dhe grupeve politike”, lexohet në një mesazh të shpërndarë në Twitter nga Autoritetet e Informacionit në vendin e vogël të Gjirit.

Sot ushtria është tërhequr nga rrugët.

Në përleshjet e ditëve të shkuara kanë humbur jetën 6 persona dhe u plagosën qindra të tjerë.

Top Channel