Anijet e Iranit, Egjipti: Po kalimit në Suez

18/02/2011 21:25

Egjipti ka pranuar të lejojë kalimin nëpërmjet Kanalit të Suezit të anijeve iraniane të drejtuara për në Mesdhe.

Lajmin e ka bërë të ditur agjencia e lajmeve Mena dhe televizioni shtetëror egjiptian.

SHBA-të po ndjekin nga afër kalimin e mundshëm të 2 anijeve të luftës iraniane nëpërmjet kanalit të Suezit.

“Po ndjekim situatën, por duhet të pranojmë se Irani nuk ka pasur një sjellje të përgjegjshme në rajon”, është shprehur zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Jay Carney.

Top Channel