Ndeshjet e Champions, zbulohen formacionet

16/02/2011 20:05

Një orë përpara se të nisin dy ndeshjet e sotme të një të tetave të Champions League, janë konfirmuar formacionet me të cilat katër skuadra, Barcelona, Arsenali, Roma dhe Shakhtar-i do të zbresin në fushë.

Ndeshja Arsenal-Barcelona

Arsenal (4-4-2): Szczesny; Eboue. Koscielny, Djourou, Clichy; Fabregas, Song, Ëilshere, Ëalcott; Arshavin, Van Persie. Tr. Wenger

Barcelona (4-3-3): Valdes; Dani Alves, Pique, Abidal, Maxëell; Busquets, Xavi, Iniesta; Pedro, Villa, Messi: Tr. Guardiola

Ndeshja Roma-Shakhtar Donetsk

Roma (4-3-3): Doni; Cassetti, Burdisso, Mexes, Riise; De Rossi, Taddei, Perrotta; Menez, Vucinic, Totti. Tr. Ranieri

Shakhtar (4-5-1): Pyatov; Srna, Chygrynsky, Rakytskyy. Rat; Mikhitaryan, Costa, Jadson, Ëilliam, Hubschman; Luiz Adriano. Tr. Lucescu

Top Channel