Arsenal, Nasri do të luajë ndaj Barcelonës

15/02/2011 12:50

Samir Nasri, mesfushori i Arsenal, ka lënë pas dëmtimin muskulor që pësoi para 15 ditësh dhe do të jetë në dispozicion të Arsene Wenger për ndeshjen Ligës së Kampioneve ndaj Barcelonës që do të luhet nesër në “Emirates Stadium”.

Sipas “Daily Mail”, francezi ka kaluar me sukses testet fizike dhe mundet që nesër të jetë në formacionin titullar.

Nasri u dëmtua në kofshën e djathtë gjatë ndeshjes së Kupës së Mbretëreshës ndaj Huddersfield Town dhe trajneri i tij, Arsene Wenger, e përjashtoi mundësinë që ai të luante ndaj Barcelonës.

Por duket se rekuperimi i mesfushorit francez është bërë në kohë rekord dhe Nasri do të jetë në dispozicionin e Wenger.

Top Channel