Nigeri, 11 të vdekur në një miting

13/02/2011 09:30

11 persona kanë vdekur dhe 29 të tjerë janë plagosur dje në Nigeri, në një miting elektoral të presidentit Goodluck Jonathan.

Ngjarja ka ndodhur në Niger.

Një polic ka përhapur panik duke qëlluar në ajër në kohën që mijëra persona po dilnin nga stadiumi.

 

Top Channel