Kubë, lirohet një tjetër i burgosur politik

13/02/2011 10:50

I burgosuri politik Angel Moya është liruar sot nga burgu dhe do të qëndrojë në Kubë.

Lajmin e ka bërë të ditur bashkëshortja e tij, Soler.

“Angel nuk donte të dilte nga burgu derisa të liroheshin edhe tre të burgosur të tjerë, të cilët ishin të sëmurë, por policia e detyroi të dilte. Është rrahur nga policia dhe është nxjerrë nudo nga burgu”, tha Soler për agjensinë e lajmeve ANSA.

 

Top Channel